Arrangementer

SMUTTEN 26.-27. januar 2019 - Odsherred

Arrangementet finder sted: 26-01-2019

Så er det tid til Smutten igen, og denne gang skal vi til Højby Sj!
Nordskolen Højby, Lyngvej 3, 4573 Højby

Ca. program for weekenden:

Kl. 10.30 - 11.00                          Ankomst
Kl. 11.00 – 11.30                          Goddag og velkomst dans
Kl. 11.30 – 12.30                          Danseværksted
Kl. 12.30 – 13.15                          Frokost (egen medbragt mad)
Kl. 13.15 - 15.00                          Danseværksted
Kl. 15.00 - 16.00                          Saftevand, kaffe, the og kage
Kl. 16.00 -17.30                           Aktivitet/danseværksted
Kl. 18.00 -19.15                           Aftensmad
Kl. 19.15 -21.00                           Legestue       
Ca. 21.00                                     Saftevand, kaffe, the og kage
Kl. 21.30 - ?                                 Måske mere dans :) 

Overnatning og morgenmad til de der har lyst!
Nærmere info kommer sammen med tilmeldingen!

Vi har gode instruktører på, så jeg håber mange af jer har lyst til at komme og være med denne weekend! :) 

Instruktører og Spillemænd:

Hold 1/2: Rikke Rasmussen, Maibrit Agerskov
Hold 3: Mette Lukasiewicz, Carsten Jørgensen,
 Helle Larsen
Øvrige: Ann-Gitte Andersen, Jette Axelbo, 

Musik:
 
Lene Rasmussen, René Axelsen, Bent Loose, Merete Bro, Jens Erik Almgaard.

Pris:      kr. 70,- for børn og voksne, 2 voksne ledere fra hver forening deltager u/b.

Vi skal øve dansene til Børnestævnet 2019, evt konkurrencedanse og lave en masse andet sjovt! 

Vi skal danse, lære noget nyt, genopfriske noget kendt, træffe nye og gamle venner og have det sjovt.

Håber på stor tilslutning, så vi kan gennemføre til glæde for de mange.

Alle børn og unge i alderen 5/ 6 – 25 år er meget velkomne.

 

For at tilgodese så mange børn og ønsker som muligt, bliver danserne delt i 2-3 hold efter alder og færdigheder.

 


lørdag


Kl. 10.30 - 11.00                       Ankomst.

Kl. 11.00 - 11.30              Goddag og velkomst dans,

Kl. 11.30 - 12.30              Danseværksted.

kl. 12.30 - 13.15               Frokost, medbragt mad.

Kl. 13.15 - 15.00              Danseværksted.

Kl. 15.00 - 15.30                       Saftevand, kaffe, the og kage.

Kl. 15.30 - 16.00                       Pause. De voksne snakker sammen.                                            

Kl. 16.00 ca. -17.30                  Aktivitet for de yngste.

Kl. 16.00 ca. -17.30                  Danseværksted forde ældste.

Kl. 18.00 -19.15                         Aftensmad.

Kl. 19.15 -21.00                         Legestue.

Ca. 21.00                                    Saftevand, kaffe, the og kage.

Kl. 21.30 - ?                                Måske mere dans J

Søndag

kl. 08.00 – 09.00              Morgenmad.

kl. 09.00 – 09.30              Oprydning og farvel.                    


 


Pris:      kr. 70,- for børn og voksne, 2 voksne ledere fra hver forening deltager u/b.

 

Instruktører og Spillemænd:

              Rikke Rasmussen, Maibrit Agerskov, Mette Lukasiewicz, Carsten Jørgensen,

              Annette Thomsen/ Helle Larsen, Ann-Gitte Andersen, Jette Axelbo, Egon Agerskov.

              Lene Rasmussen, René Axelsen, Bent Loose, Merete Bro, Jens Erik Almgaard.

  

Medbring: Sovepose, underlag, gode dansesko og personligt grej, madpakke til frokost lørdag.

 

Kommende arrangementer

  • Der er ingen kommende arrangementer

Tidligere arrangementer